Max Verstappen nem titkolja, hogy Le Mans-ban szeretne versenyezni, és a Nürburgring-Nordschleifén tett GT3-as tesztje után találgatások merültek fel arról, hogy a Nürburgring 24 órás verseny is szerepelhet a tervei között. A hosszútávú versenyekhez szükséges FIA-engedélyt nemrég szerzett, ezáltal a platina kategóriába került. Verstappen az F1-es superlicenc tulajdonosa, ami automatikusan a platina kategóriába sorolja. A platinalicenccel részt vehet olyan versenyeken, mint a Le Mans-i 24 órás, de a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner enyhén szkeptikusan fogadta az ötletet. Bár Verstappen nyíltan beszélt a céljairól, a naptár összeütközéseinek és a professzionalizmusnak köszönhetően lehet, hogy a sportautós pályafutására még várnunk kell.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös... -
Elit csata a Forma-1-ben: Ferrari vs. Antonelli- összefoglaló a szombati hírekről
Váratlanul lassú a McLaren, Russellnek nem fekszik az autó, Verstappen újra erőre kapott, Antonelli szárnyal. Ezekről... -
A Williams csapat pénzbüntetést kapott, Hülkenberg viszont megúszta
A Williams pénzbüntetést kapott, Hülkenberg megúszta -
A norrisi önbizalom és Monacó nehézségei
Küszködéssel telik a Monacói Nagydíj a McLaren és Lando Norris számára — a világbajnoki címvédő jelentős... -
Wolff: A pozitivitás ereje Kimi személyisége alapján
Felemás érzésekkel figyelhette a Monacói Nagydíj kvalifikációját a Mercedes. Kimi Antonelli ismét zseniálisan autózott, és pole-t...